Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

Grudzień upłynął Wiewiórkom szybko i aktywnie. Miesiąc rozpoczęliśmy od ubrania naszej pięknej choinki, następnie 6. grudnia czyściliśmy buty w oczekiwaniu na Św. Mikołaja, a 11. grudnia wzięliśmy udział w koncercie muzycznym pt."Swojscy sąsiedzi". Zaprosiliśmy także rodziców na nasze grupowe jasełka, które obdyły się dnia 18. grudnia, w przeddzień przedszkolnej Wigilii. W Wigilię uczestniczyliśmy w przepięknym gwiazdkowym koncercie, po którym podczas wspólnego obiadu spróbowaliśmy tradycyjnych potraw. Naszą grupę odwiedził także Gwiazdor, który zadziwił nas wspaniałymi prezentami.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)

Ważne wydarzenia w grupie „Wiewiórek” w listopadzie: 

- wybraliśmy się na Cmentarz Górczyński, gdzie upamiętniliśmy Powstańców Wielkopolskich
- wysłaliśmy własnoręcznie wykonaną kartkę do Powstańców Warszawskich
- 07.11.2019- wzięliśmy udział przedszkolnych obchodach święta Niepodległości pt. "Wolność Ojczyzny". Dziękujemy naszemu Maksiowi za piękny taniec!
- 13.11.2019r. uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. „Polskie pejzaże”.
- 21.11.2019- współuczestniczyliśmy w pasowaniu dzieci z grup „Sówki” i „Jeżyki” – przygotowaliśmy poczet sztandarowy i zaśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola. Gratulujemy wszystkim pasowanym dzieciom.
- 29.11.2019- obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki, podczas których wróżyliśmy i dobrze się bawiliśmy 
A ponadto wspólnie upiekliśmy i przyozdobiliśmy pierniczki na przedszkolny kiermasz świąteczny.
Zorganizowaliśmy także zbiórkę świąteczną dla Domu Dziecka w Górze – serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane dary.
Już nie możemy doczekać się świąt, w związku z czym serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie świąteczne, które odbędzie się dnia 18.12.2019r. o godzinie 15:00.

Pozdrawiamy serdecznie!

Październik w grupie "Wiewiórek" upłynął na poszukiwaniach oznak jesieni i zabawach na świeżym powietrzu.

Zasadziliśmy w ogrodzie cebulki narcyzów i tulipanów, by wiosna powitała nas pięknymi barwami i zapachami, zbieraliśmy szyszki i kolorowe liście do naszego kącika przyrodniczego, uczyliśmy się o zwierzętach leśnych i mieszkańcach parków, a także poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat owoców i warzyw - w tym celu udaliśmy się do pobliskiego sklepu owocowo-warzywnego, skąd przyniesliśmy siatki pełne zdrowych przysmaków. Dziękujemy także Rodzicom za pyszne jabłka podarowane naszej grupie. Odwiedziliśmy także pocztę, gdzie poznaliśmy pracę urzędników pocztowych oraz listonosza i każdy z nas miał okazję przybić pocztową pieczęć, co było nie lada frajdą :) Ponadto wzięliśmy udział w Koncercie Muzycznym pt."Skrzaci Skarb", podczas którego odbyliśmy baśniową podróż do Irlandii. W październiku świętowaliśmy także urodzinki Jasia - jeszcze raz życzymy Ci spełnienia wszystkich marzeń.

Drodzy Rodzice! Przypominamy także o naszej uroczystości patriotycznej, która odbędzie się dnia 07.11.2019 (czwartek), prosimy by dzieci w tym dniu ubrane były w kolorach barw narodowych. Serdecznie dziękujemy!

Wrzesień w grupie „Wiewiórek” rozpoczął się wzajemnym powitaniem po pełnych przygód wakacjach. Początek miesiąca zaowocował wieloma nowościami. Zmieniliśmy salę, a także pożegnaliśmy naszych kochanych kolegów i koleżanki: Antosia, Ninę i Marysię, którzy zmienili przedszkole oraz Wojtka, który jest teraz dzielnym przedszkolakiem z grupy „Jeżyków” – życzymy Wam dobrej zabawy oraz wszystkiego najlepszego w nowych grupach. Ponadto we wrześniu:

Przystąpiliśmy do projektu czytelniczego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – zachęcamy Rodziców i bliskich dzieci do uczestnictwa w spotkaniach czytelniczych w naszej grupie.
 • 18.09.2019r. - uczestniczyliśmy w Koncercie Muzycznym pt. "Paryskie Piosenki"
 • 20.09.2019r. – obchodziliśmy „Dzień Przedszkolaka”, który upłynął na wspólnych zabawach i tańcach
 • 30.09.2019r. – świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”

Chcielibyśmy także podziękować Rodzicom za rzeczy podarowane naszej grupie oraz za zaangażowanie i chęć współpracy. Pozdrawiamy serdecznie :)

W czerwcu intensywnie korzystaliśmy z pięknej pogody. Byliśmy na wspólnej wycieczce w Traperskiej Osadzie, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, takich jak tor przeszkód, place zabaw, traperska chata oraz liczne zwierzęta - konie, które karmiliśmy, psy rasy husky, które mogliśmy głaskać oraz strusie, kozy i daniele.
Ponadto mieliśmy okazję spróbować domowego placka drożdżowego a koniec pobytu zwieńczyła degustacja pysznej kiełbaski z ogniska.
Tradycyjnie wzięliśmy udział w comiesięcznym Koncercie Muzycznym, który nosił tytuł "Muzyczny Market". Dodatkowo nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach o bezpieczeństwie nad wodą z udziałem Pana Piotra - Ratownika WOPR-u, który opowiedział nam o tym, jak bezpiecznie spędzać czas podczas zabaw nad wodą. Odwiedziła nas także Pani Gosia - Intendentka, która zgodziła się poprowadzić dla nas zajęcia, podczas których przybliżyła nam swój zawód oraz opowiedziała o tym, co powinniśmy jeść i o czym powinniśmy pamiętać, by cieszyć się zdrowiem i energią. W ramach symbolicznego zakończenia roku wybraliśmy się do lokalu „Bumerang” na przepyszne lody, które zapewniły nam słodkie wspomnienia. Podczas wyjścia towarzyszyły nam Pani Patrycja oraz Pani Monika J Po tak owocnym roku życzymy wszystkim spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji! Serdecznie dziękujemy za współpracę. Pozdrawiamy!
„WIEWIÓRKI”

 

"Maj był pięknym miesiącem, pełnym wrażeń, który upłynął nam nauce i dobrej zabawie. Świętowaliśmy urodzinki Marysi i Oliwii, odwiedziliśmy bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 80 oraz uczestniczyliśmy w zajęciach pokazowych organizowanych przez studentów stomatologii.

Koniec maja przyniósł nam wielką niespodziankę, którą okazał się być pełen atrakcji festyn zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Była dmuchana zjeżdżalnia, ogromne bańki mydlane, baloniki, pokaz kuglarstwa oraz zabawy taneczno – sportowe.

Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nam czerwiec.

Co ważne zapraszamy gorąco na Festyn Rodzinny 15 czerwca, tym razem w stylu kowbojskim. Pamiętajcie o przebraniach ! ;)

Pozdrawiamy i dziękujemy za współpracę."
„WIEWIÓRKI”

Kwiecień - wspaniały miesiąc za nami

Realizowaliśmy temat o bezpieczeństwie - w ramach tego odwiedził naszą grupę strażnik miejski i opowiedział o swojej pracy.

Co najważniejsze przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Zajączek pochował nam prezenty na placu zabaw, szukania i śmiechu było co niemiara.

Z okazji Świąt zaprosiliśmy Rodziców na spotkanie, powstały wspaniałe rękodzieła.

W tym miesiącu urodzinki obchodzili Teodor, Kornelka, Maks i Helenka. Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!


Do zobaczenia w maju!
Wiewiórki

W marcu jak w garncu - w przedszkolu jak najbardziej też ;) Obchodziliśmy Dzień Kobiet, Dzień Świętego Patryka oraz Powitanie Wiosny. Pani Wiosna powitała nas listem i dała nam kilka zadań do wykonania. Dzieci sobie doskonale z nimi poradziły, następnie wspólnie z innymi grupami śpiewaliśmy i radośnie witaliśmy wiosnę na placu zabaw.
W tym miesiącu urodzinki obchodził Mateusz, Ania, Hania, Natan oraz Maks - Sto lat i Happy Birthday! Dużo zdrówka i radości życzymy naszym podopiecznym. Comiesięcznym zwyczajem uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym grupy artstycznej "Art Bonsai". Do usłyszenia w kwietniu!

"Wiewiórki"

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Wiewiórki w lutym spędzały czas na wspólnych zabawach w sali oraz w ogrodzie, pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw zimowych. Wprowadziliśmy na stałe drewniany kalendarz, na którym zaznaczamy upływający czas, z niecierpliwością wypatrując pierwszych oznak wiosny. Zimowym zwyczajem dokarmialiśmy naszych skrzydlatych przyjaciół oraz obserwowaliśmy zabawy rodziny wiewiórek, mieszkających w naszym parku. W minionym miesiącu odwiedziliśmy panie pracujące w naszej kuchni, które przybliżyły nam tajniki zawodu kucharza. Ponadto uczestniczyliśmy także koncercie edukacyjnym pt. „Artystyczne akrobacje”. Główną atrakcją lutego był oczywiście bal karnawałowy, na którym świetnie się bawiliśmy, prezentując ciekawe stroje oraz znakomite umiejętności taneczne. Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz wspierających nasze codzienne działania.

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Mimo, że pogoda ostatnimi czasy nie zawsze nam sprzyjała, w końcu styczeń zaprosił choć trochę białego puchu.
W tym miesiącu obchodziliśmy już 5-te urodziny Antka oraz 4 urodziny Wojtka - jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszym podopiecznym ;))
Stałym zwyczajem uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym. Oprócz zabawy czekały nas przygotowania do uroczystości z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Ukochanych Dziadków zaprosiliśmy 1 lutego na występ w wykonaniu dzieci, wspólną zabawę oraz poczęstunek.
To był wspaniały czas. Bardzo dziękujemy za przybycie naszych wyjątkowych gości, za radość i ciepłe słowa, dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie w przygotowania do tego dnia.

Z pozdrowieniami
Grupa Wiewiórki

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Popularne

 •  Piękna Nasza Polska Cała - po raz III w naszym przedszkolu.

    ...

 •  "Magiczna moc bajek"- Międzynarodowy projekt czytelniczy.

    ...

 •  Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

  W dniu 7 listopada odbyła się uroczystość z okazji zbl...

 •  Podziękowanie

    ...

 •  "Znani Polacy w oczach dziecka"- rozstrzygnięcie konkursu

    ...

Najnowsze

 •  Grupa Misie - grudzień 2019

  WYDARZENIA U MISIÓW W GRUDNIU: .12 – nasza Barbórka częstowała nas łakociami...

 •  Grupa Pszczółki - grudzień 2019

  Z...

 •  Grupa Wiewiórki - Grudzień 2019

  Grudzień upłynął Wiewiórkom szybko i aktywnie. Miesiąc rozpoczęliśmy od ubrania naszej pi...

 •  Grupa Kotki - Grudzień 2019

  W grudniu u "Kotków": 03.12.2019- bylismy w Manufakturze Lizaków na ul...

 •  Grupa Motylki - Grudzień 2019

  MOTYLKI W GRUDNIU: 3 GRUDZIEŃ – Wycieczk...grafika