Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

Wiewiórki w lutym:

Dnia 19.02 bawiliśmy się na długo wyczekiwanym baliku. Dzieci zaprezentowały fantastyczne, baśniowe stroje, to był naprawdę niezapomniany czas! Następnie dnia 25.02 wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego, gdzie poznaliśmy historię skrzyni posagowej oraz zobaczyliśmy odświętny strój Bamberki. Ponadto dnia 26.02 uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. "Niemiecka natura". Luty zakończyliśmy wycieczką do szkoły nr. 72, gdzie zwiedziliśmy bibliotekę oraz sprawdziliśmy swoich sił podczas zajęć z kodowania. To był naprawdę udany miesiąc! 
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku na balik :)

Pozdrawiamy "Wiewiórki"

link do galerii

Styczeń upłynął "Wiewiórkom" na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Wykonaliśmy piękne ramki na zdjęcia oraz ozdobiliśmy przepyszne ciasteczka. Występy i upominki bardzo podobały się naszym ukochanym gościom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz materiały dekoracyjne podarowane naszej grupie. Ponadto w styczniu chodziliśmy na spacery oraz spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Uczestniczyliśmy także w bardzo efektownym koncercie muzycznym pt. "Inspirująca Italia", gdzie zaprezentowane zostały wspaniałe tańce i akrobacje.  Obchodziliśmy też szóste urodziny Antosia - Solenizantowi jeszcze raz życzymy wspaniałych kolegów i spełniania wszystkich marzeń! Pozdrawiamy serdecznie :)

Grudzień upłynął Wiewiórkom szybko i aktywnie. Miesiąc rozpoczęliśmy od ubrania naszej pięknej choinki, następnie 6. grudnia czyściliśmy buty w oczekiwaniu na Św. Mikołaja, a 11. grudnia wzięliśmy udział w koncercie muzycznym pt."Swojscy sąsiedzi". Zaprosiliśmy także rodziców na nasze grupowe jasełka, które obdyły się dnia 18. grudnia, w przeddzień przedszkolnej Wigilii. W Wigilię uczestniczyliśmy w przepięknym gwiazdkowym koncercie, po którym podczas wspólnego obiadu spróbowaliśmy tradycyjnych potraw. Naszą grupę odwiedził także Gwiazdor, który zadziwił nas wspaniałymi prezentami.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)

link do galerii

Ważne wydarzenia w grupie „Wiewiórek” w listopadzie: 

- wybraliśmy się na Cmentarz Górczyński, gdzie upamiętniliśmy Powstańców Wielkopolskich
- wysłaliśmy własnoręcznie wykonaną kartkę do Powstańców Warszawskich
- 07.11.2019- wzięliśmy udział przedszkolnych obchodach święta Niepodległości pt. "Wolność Ojczyzny". Dziękujemy naszemu Maksiowi za piękny taniec!
- 13.11.2019r. uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. „Polskie pejzaże”.
- 21.11.2019- współuczestniczyliśmy w pasowaniu dzieci z grup „Sówki” i „Jeżyki” – przygotowaliśmy poczet sztandarowy i zaśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola. Gratulujemy wszystkim pasowanym dzieciom.
- 29.11.2019- obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki, podczas których wróżyliśmy i dobrze się bawiliśmy 
A ponadto wspólnie upiekliśmy i przyozdobiliśmy pierniczki na przedszkolny kiermasz świąteczny.
Zorganizowaliśmy także zbiórkę świąteczną dla Domu Dziecka w Górze – serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane dary.
Już nie możemy doczekać się świąt, w związku z czym serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie świąteczne, które odbędzie się dnia 18.12.2019r. o godzinie 15:00.

Pozdrawiamy serdecznie!

Październik w grupie "Wiewiórek" upłynął na poszukiwaniach oznak jesieni i zabawach na świeżym powietrzu.

Zasadziliśmy w ogrodzie cebulki narcyzów i tulipanów, by wiosna powitała nas pięknymi barwami i zapachami, zbieraliśmy szyszki i kolorowe liście do naszego kącika przyrodniczego, uczyliśmy się o zwierzętach leśnych i mieszkańcach parków, a także poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat owoców i warzyw - w tym celu udaliśmy się do pobliskiego sklepu owocowo-warzywnego, skąd przyniesliśmy siatki pełne zdrowych przysmaków. Dziękujemy także Rodzicom za pyszne jabłka podarowane naszej grupie. Odwiedziliśmy także pocztę, gdzie poznaliśmy pracę urzędników pocztowych oraz listonosza i każdy z nas miał okazję przybić pocztową pieczęć, co było nie lada frajdą :) Ponadto wzięliśmy udział w Koncercie Muzycznym pt."Skrzaci Skarb", podczas którego odbyliśmy baśniową podróż do Irlandii. W październiku świętowaliśmy także urodzinki Jasia - jeszcze raz życzymy Ci spełnienia wszystkich marzeń.

Drodzy Rodzice! Przypominamy także o naszej uroczystości patriotycznej, która odbędzie się dnia 07.11.2019 (czwartek), prosimy by dzieci w tym dniu ubrane były w kolorach barw narodowych. Serdecznie dziękujemy!

Wrzesień w grupie „Wiewiórek” rozpoczął się wzajemnym powitaniem po pełnych przygód wakacjach. Początek miesiąca zaowocował wieloma nowościami. Zmieniliśmy salę, a także pożegnaliśmy naszych kochanych kolegów i koleżanki: Antosia, Ninę i Marysię, którzy zmienili przedszkole oraz Wojtka, który jest teraz dzielnym przedszkolakiem z grupy „Jeżyków” – życzymy Wam dobrej zabawy oraz wszystkiego najlepszego w nowych grupach. Ponadto we wrześniu:

Przystąpiliśmy do projektu czytelniczego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – zachęcamy Rodziców i bliskich dzieci do uczestnictwa w spotkaniach czytelniczych w naszej grupie.
 • 18.09.2019r. - uczestniczyliśmy w Koncercie Muzycznym pt. "Paryskie Piosenki"
 • 20.09.2019r. – obchodziliśmy „Dzień Przedszkolaka”, który upłynął na wspólnych zabawach i tańcach
 • 30.09.2019r. – świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”

Chcielibyśmy także podziękować Rodzicom za rzeczy podarowane naszej grupie oraz za zaangażowanie i chęć współpracy. Pozdrawiamy serdecznie :)

W czerwcu intensywnie korzystaliśmy z pięknej pogody. Byliśmy na wspólnej wycieczce w Traperskiej Osadzie, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, takich jak tor przeszkód, place zabaw, traperska chata oraz liczne zwierzęta - konie, które karmiliśmy, psy rasy husky, które mogliśmy głaskać oraz strusie, kozy i daniele.
Ponadto mieliśmy okazję spróbować domowego placka drożdżowego a koniec pobytu zwieńczyła degustacja pysznej kiełbaski z ogniska.
Tradycyjnie wzięliśmy udział w comiesięcznym Koncercie Muzycznym, który nosił tytuł "Muzyczny Market". Dodatkowo nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach o bezpieczeństwie nad wodą z udziałem Pana Piotra - Ratownika WOPR-u, który opowiedział nam o tym, jak bezpiecznie spędzać czas podczas zabaw nad wodą. Odwiedziła nas także Pani Gosia - Intendentka, która zgodziła się poprowadzić dla nas zajęcia, podczas których przybliżyła nam swój zawód oraz opowiedziała o tym, co powinniśmy jeść i o czym powinniśmy pamiętać, by cieszyć się zdrowiem i energią. W ramach symbolicznego zakończenia roku wybraliśmy się do lokalu „Bumerang” na przepyszne lody, które zapewniły nam słodkie wspomnienia. Podczas wyjścia towarzyszyły nam Pani Patrycja oraz Pani Monika J Po tak owocnym roku życzymy wszystkim spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji! Serdecznie dziękujemy za współpracę. Pozdrawiamy!
„WIEWIÓRKI”

 

"Maj był pięknym miesiącem, pełnym wrażeń, który upłynął nam nauce i dobrej zabawie. Świętowaliśmy urodzinki Marysi i Oliwii, odwiedziliśmy bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 80 oraz uczestniczyliśmy w zajęciach pokazowych organizowanych przez studentów stomatologii.

Koniec maja przyniósł nam wielką niespodziankę, którą okazał się być pełen atrakcji festyn zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Była dmuchana zjeżdżalnia, ogromne bańki mydlane, baloniki, pokaz kuglarstwa oraz zabawy taneczno – sportowe.

Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nam czerwiec.

Co ważne zapraszamy gorąco na Festyn Rodzinny 15 czerwca, tym razem w stylu kowbojskim. Pamiętajcie o przebraniach ! ;)

Pozdrawiamy i dziękujemy za współpracę."
„WIEWIÓRKI”

Kwiecień - wspaniały miesiąc za nami

Realizowaliśmy temat o bezpieczeństwie - w ramach tego odwiedził naszą grupę strażnik miejski i opowiedział o swojej pracy.

Co najważniejsze przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Zajączek pochował nam prezenty na placu zabaw, szukania i śmiechu było co niemiara.

Z okazji Świąt zaprosiliśmy Rodziców na spotkanie, powstały wspaniałe rękodzieła.

W tym miesiącu urodzinki obchodzili Teodor, Kornelka, Maks i Helenka. Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!


Do zobaczenia w maju!
Wiewiórki

W marcu jak w garncu - w przedszkolu jak najbardziej też ;) Obchodziliśmy Dzień Kobiet, Dzień Świętego Patryka oraz Powitanie Wiosny. Pani Wiosna powitała nas listem i dała nam kilka zadań do wykonania. Dzieci sobie doskonale z nimi poradziły, następnie wspólnie z innymi grupami śpiewaliśmy i radośnie witaliśmy wiosnę na placu zabaw.
W tym miesiącu urodzinki obchodził Mateusz, Ania, Hania, Natan oraz Maks - Sto lat i Happy Birthday! Dużo zdrówka i radości życzymy naszym podopiecznym. Comiesięcznym zwyczajem uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym grupy artstycznej "Art Bonsai". Do usłyszenia w kwietniu!

"Wiewiórki"

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Popularne

 •  "Magiczna moc bajek"- Międzynarodowy projekt czytelniczy.

    ...

 •  Piękna Nasza Polska Cała - po raz III w naszym przedszkolu.

    ...

 •  Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

  W dniu 7 listopada odbyła się uroczystość z okazji zbl...

 •  Podziękowanie

    ...

 •  "Znani Polacy w oczach dziecka"- rozstrzygnięcie konkursu

    ...grafika

Najnowsze

 •  Jadłospis 28- 02.10. 2020r

    ...

 •  Jadłospis 21.09 - 25.09.2020

  ...

 •  Jadłospis 14.09 - 18.09.2020r

  ...

 •  Jadłospis 01-04 wrzesień 2020r

  ...

 •  Aktualizacja zarządzenia dyrektora- Procedura bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19

  ...

 •  30.06.2020

  ZAPRASZAMY DZISIAJ WSZYSTKIE...

 •  30.06.2020

  Dzień dobry dzieci....

 •  29.06.2020

    ...