Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

Po feriach wróciliśmy  uśmiechnięci, wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań. A działo się sporo...


Poznaliśmy zwyczaje , sposoby żywienia,  opiekowania się zwierzętami domowymi. Gościliśmy w naszej sali świnkę morską. Była to miła niespodzianka dla dzieci. Pytań nie było końca... 

W związku z "Dniem Kota" zorganizowaliśmy zbiórkę na ich rzecz.  Wykonaliśmy samodzielnie pięknego kota z kartoników. Zabawy przy tym było co nie miara. :-)


Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce.


W kolejnych dniach intensywnie przygotowywaliśmy się do długo oczekiwanego przez dzieci wydarzenia, a mianowicie  do "Baliku karnawałowego". Zabawy i szaleństwa  było... Oj, działo się , działo...

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w spotkaniu muzycznym pt.  "Niemiecka Natura".


W ostatnim tygodniu w ramach tematu " WIEM KTO PRACUJE W PRZEDSZKOLU" gościliśmy Panią Agnieszkę, która jest muzykiem, a także rytmiczką. Teraz już wiemy  co to są nutki i jak tworzyć muzykę. :-)

Wiemy też, że ciocie, które poprzez zabawę przekazują nam wiedzę to nauczycielki. Mieliśmy też okazję zwiedzić przedszkole i poznać inne osoby w nim pracujące. Dziekujemy paniom kucharkom, pani sekretarce oraz pani Ali za przybliżenie nam tajników swojego zwodu, swojej pracy. Każda praca jest ważna i potrzebna...

W ramach projektu "Magiczna moc bajek"- zapoznaliśmy się z bajką "Pinokio". Dzieci z ogromnym skupieniem słuchały przygód pajacyka,który chciał stać się chłopcem. Zrozumiały, że kłamstwo i lenistwo nie popłaca. Odpowiedzieliśmy sobie szczerze na pytanie "Czy warto kłamać?"...

Gościliśmy również w przedszkolu mamę Piotrusia. Bardzo dziękujemy za przeczytanie książeczki i spędzenie z nami czasu.

Zachęcamy Rodziców do włączenia się do akcji.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ucieszymy się ze wszystkich przyniesionych zwiastunów wiosny do naszego kącika przyrodniczego.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej grupy.


Z wiosennymi pozdrowieniami panie: Kamila Asia i Ala

Link do galerii

Sówki w styczniu intensywnie pracowały przygotowując się na spotkanie  z Babciami i Dziadkami. Był to czas na naukę nowych wierszyków , piosenek...  Bardzo cieszyliśmy się, że mogliśmy własnoręcznie wykonać upominki, którymi obdarowaliśmy naszych kochanych Gości, którym jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
Dziękujemy za mile spędzone chwile oraz za cudowną atmosferę.

Nie zabrakło nam również czasu na spacery do ogródka, a także do pobliskiego parku. Obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, ale niestety oznak zimy nie udało nam się znaleźć...  :-) Gdzie ten śnieg???
Po raz kolejny wzieliśmy udział w koncercie muzycznym pt. "Inspirująca Italia" - 22.01.2020
 W styczniu obchodziliśmy urodziny Tosi i Zosi W. Jubilatkom życzymy samych pogodnych dni i wielu powodów do uśmiechu. :-)
Rodzicom dziewczynek dziękujemy za przygotowanie poczęstunku .
Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w organizację Uroczystości  z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Przypominamy, iż w dniu 19.02.2020 r.odbędzie się w naszym przedszkolu, Bal Przebierańców. Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.
Zachęcamy  również do zaangażowania się w akację czytania naszym przedszkolakom.

Dziękujemy i pozdrawiamy.
Panie: Kamila Asia Ala

Link do galerii

Jesienią wcale nie jest smutno…

Jesień, to  wyjątkowa pora roku, za oknem opadają liście. Jesień mieni się różnobarwnymi kolorami. W naszym przedszkolu nawet jesienią jest wesoło i ciekawie, a pora roku zachęca do prowadzenia ciekawych zajęć badawczych przy użyciu lup i nie tylko. W naszym kąciku przyrodniczym pojawiło się „Laboratorium zapachów”, z którego dzieci mogą swobodnie korzystać i poznawać nowe, nieznane im zapachy.

 W tym miesiącu wyruszyliśmy po raz pierwszy na wycieczkę poza teren przedszkola, do Parku Górczyńskiego. Mieliśmy okazję poszukiwać oznak jesieni, zbieraliśmy różnokolorowe liście, z których powstały  prace plastyczne. Poznaliśmy również owoce i warzywa z naszych sadów i ogrodów. Teraz już wiemy, że są bardzo zdrowe i należy je często jeść.

16.10.2019 -  wzięliśmy udział w  pierwszym naszym Koncercie Muzycznym pt."Skrzaci Skarb";  byliśmy bardzo dzielni i nikomu nie była straszna zmiana Sali oraz obecność pozostałych grup przedszkolnych.

25.10.2019- obchodziliśmy „Dzień Kundelka”- zorganizowaliśmy akcję charytatywna dla zwierząt ze schroniska , podczas której przedszkolacy wraz z rodzicami zaangażowali się w  zbieranie żywności dla zwierząt. Dziękujemy za okazaną pomoc .

W ramach Międzynarodowego Projektu „Magiczna moc bajek” rozmawialiśmy o szacunku dla drugiego człowieka, zorganizowaliśmy „Dzień Czyścioszka”, wykonaliśmy Zaczarowaną Karocę z dyni dla Kopciuszka oraz  gościliśmy u nas  tatę Nataszy i Filipa oraz Mamę Ignacego. Bardzo dziękujemy za wprowadzenie w świat baśni. Przedszkolaki otrzymały  w prezencie od p. Huberta pyszne jabłuszka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

W tym miesiącu  obchodziliśmy uroczyście, urodziny Mateusza, Jadzi, Adasia i Matyldy. Drogim Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, a Rodzicom dziękujemy za pomoc przy organizacji przyjęcia. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej Fotogalerii :-)
Galeria
  

Drodzy Rodzice!

Przypominamy o naszej uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się w przedszkolu, w dniu 07.11.2019 (czwartek),  prosimy o ubranie dzieci w tym dniu, w kolorach barw narodowych. 
                                                                       Dziękujemy!

 Przypominamy o Pasowaniu naszych dzieci na Przedszkolaków - 21.11.2019 (czwartek),

                                                     godz. 9:00.  Zapraszamy.

                                       Dziękujemy za współpracę, życzliwość i chęć pomocy.

                                                     Pani Kamila, Pani Asia i Pani Ala.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…


... łezki rozkręciły się w naszych oczach...Sówki ostatni miesiąc w naszym Przedszkolu spędziły na przygotowaniach do nie tyle najważniejszej uroczystości, co najbardziej emocjonującej i wzruszającej...

Czas spędzaliśmy na pracy, ale miłą odskocznią były zabawy na naszym placu zabaw, udział w Festynie Przedszkolnym poprowadzonym przez agencję artystyczną Art Bonsai oraz udział w wycieczce do Traperskiej Osady – dopisała pogoda i atrakcje, które na nas tam czekały. Oczywiście nie obyło się bez drożdżowych rogalików i kiełbasy prosto z ogniska:)

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w przedstawieniu „ Nowe szaty króla” w Teatrze Animacji. Byliśmy również na badaniach profilaktycznych naszych ząbków. Dziękujemy p. Agacie za pokaz prawidłowego mycia zębów.

Czerwiec to miesiąc podsumowań, wspomnień , pożegnań, szczególnie w tym roku dla naszych przedszkolaków. Jedno z takich spotkań odbyło się w bibliotece, z którą systematycznie współpracowaliśmy oraz w Sp. 80.

Wakacje tuż, tuż…, więc wzięliśmy udział w szkoleniu, z udziałem Ratownika WOPR-u, Pan Piotr uczył nas, jak bezpiecznie korzystać z uroków wakacji nad wodą;

Jeszcze raz pragniemy podziękować Dzieciom – naszym Sówkom za ciężką pracę, wspólną zabawę i za radość, którą nam dawały każdego dnia i Państwu za ten czas razem, za współpracę i pomoc, za uśmiech i żart.

Dziękujemy za piękne upominki i życzymy wszystkiego dobrego na tym kolejnym etapie w życiu

Dzieci i Waszym Drodzy Rodzice!
Jednak zanim wezwie Was pierwszy dzwonek szkolny, to życzymy wspaniałych, słonecznych

i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Wydarzenia kwietniowe u "Sówek":


W kwietniu, dużo się u nas działo…

03.04.2019 - wzięliśmy udział w Koncercie Muzycznym pt. "Zamkowe Zakamarki";

12. 04.2019- wybraliśmy się na warsztaty czytelniczo- plastyczne do Biblioteki Raczyńskich przy ul. Arciszewskiego

17.04.2019 - wzięliśmy udział w uroczystym Śniadanku Wielkanocnym. Nie zapomniał o Nas również Zajączek, który ukrył upominki w ogrodzie przedszkolnym. Radości było co nie miara…

Dziękujemy Zajączkowi, za otrzymane prezenty.

23.04.2019 – pamiętaliśmy o Międzynarodowym Dniu Ziemi; w tym dniu wyszliśmy do naszego parku, żeby wspólnie posprzątać i posegregować odpady, które tam znaleźliśmy. Teraz możemy przyjemnie spędzać czas, w czystym otoczeniu.

25.04.2019 – udaliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Wzięliśmy udział w warsztatach  pt. „Mały Ogrodnik”


Dziękujemy Rodzicom za współpracę, a zwłaszcza mamie Maksa za przygotowanie warsztatów plastycznych „Ozdoby wielkanocne”, mamie Oliwii za Babkę na Wielkanocny stół.


Z pozdrowieniami p. Kamila, p. Asia, p. Ala

Popularne

 •  "Magiczna moc bajek"- Międzynarodowy projekt czytelniczy.

    ...

 •  Piękna Nasza Polska Cała - po raz III w naszym przedszkolu.

    ...

 •  Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

  W dniu 7 listopada odbyła się uroczystość z okazji zbl...

 •  Podziękowanie

    ...

 •  "Znani Polacy w oczach dziecka"- rozstrzygnięcie konkursu

    ...grafika

Najnowsze

 •  Jadłospis 28- 02.10. 2020r

    ...

 •  Jadłospis 21.09 - 25.09.2020

  ...

 •  Jadłospis 14.09 - 18.09.2020r

  ...

 •  Jadłospis 01-04 wrzesień 2020r

  ...

 •  Aktualizacja zarządzenia dyrektora- Procedura bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19

  ...

 •  30.06.2020

  ZAPRASZAMY DZISIAJ WSZYSTKIE...

 •  30.06.2020

  Dzień dobry dzieci....

 •  29.06.2020

    ...