Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

Jesienią wcale nie jest smutno…

Jesień, to  wyjątkowa pora roku, za oknem opadają liście. Jesień mieni się różnobarwnymi kolorami. W naszym przedszkolu nawet jesienią jest wesoło i ciekawie, a pora roku zachęca do prowadzenia ciekawych zajęć badawczych przy użyciu lup i nie tylko. W naszym kąciku przyrodniczym pojawiło się „Laboratorium zapachów”, z którego dzieci mogą swobodnie korzystać i poznawać nowe, nieznane im zapachy.

 W tym miesiącu wyruszyliśmy po raz pierwszy na wycieczkę poza teren przedszkola, do Parku Górczyńskiego. Mieliśmy okazję poszukiwać oznak jesieni, zbieraliśmy różnokolorowe liście, z których powstały  prace plastyczne. Poznaliśmy również owoce i warzywa z naszych sadów i ogrodów. Teraz już wiemy, że są bardzo zdrowe i należy je często jeść.

16.10.2019 -  wzięliśmy udział w  pierwszym naszym Koncercie Muzycznym pt."Skrzaci Skarb";  byliśmy bardzo dzielni i nikomu nie była straszna zmiana Sali oraz obecność pozostałych grup przedszkolnych.

25.10.2019- obchodziliśmy „Dzień Kundelka”- zorganizowaliśmy akcję charytatywna dla zwierząt ze schroniska , podczas której przedszkolacy wraz z rodzicami zaangażowali się w  zbieranie żywności dla zwierząt. Dziękujemy za okazaną pomoc .

W ramach Międzynarodowego Projektu „Magiczna moc bajek” rozmawialiśmy o szacunku dla drugiego człowieka, zorganizowaliśmy „Dzień Czyścioszka”, wykonaliśmy Zaczarowaną Karocę z dyni dla Kopciuszka oraz  gościliśmy u nas  tatę Nataszy i Filipa oraz Mamę Ignacego. Bardzo dziękujemy za wprowadzenie w świat baśni. Przedszkolaki otrzymały  w prezencie od p. Huberta pyszne jabłuszka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

W tym miesiącu  obchodziliśmy uroczyście, urodziny Mateusza, Jadzi, Adasia i Matyldy. Drogim Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, a Rodzicom dziękujemy za pomoc przy organizacji przyjęcia. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej Fotogalerii :-)
Galeria
  

Drodzy Rodzice!

Przypominamy o naszej uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się w przedszkolu, w dniu 07.11.2019 (czwartek),  prosimy o ubranie dzieci w tym dniu, w kolorach barw narodowych. 
                                                                       Dziękujemy!

 Przypominamy o Pasowaniu naszych dzieci na Przedszkolaków - 21.11.2019 (czwartek),

                                                     godz. 9:00.  Zapraszamy.

                                       Dziękujemy za współpracę, życzliwość i chęć pomocy.

                                                     Pani Kamila, Pani Asia i Pani Ala.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…


... łezki rozkręciły się w naszych oczach...Sówki ostatni miesiąc w naszym Przedszkolu spędziły na przygotowaniach do nie tyle najważniejszej uroczystości, co najbardziej emocjonującej i wzruszającej...

Czas spędzaliśmy na pracy, ale miłą odskocznią były zabawy na naszym placu zabaw, udział w Festynie Przedszkolnym poprowadzonym przez agencję artystyczną Art Bonsai oraz udział w wycieczce do Traperskiej Osady – dopisała pogoda i atrakcje, które na nas tam czekały. Oczywiście nie obyło się bez drożdżowych rogalików i kiełbasy prosto z ogniska:)

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w przedstawieniu „ Nowe szaty króla” w Teatrze Animacji. Byliśmy również na badaniach profilaktycznych naszych ząbków. Dziękujemy p. Agacie za pokaz prawidłowego mycia zębów.

Czerwiec to miesiąc podsumowań, wspomnień , pożegnań, szczególnie w tym roku dla naszych przedszkolaków. Jedno z takich spotkań odbyło się w bibliotece, z którą systematycznie współpracowaliśmy oraz w Sp. 80.

Wakacje tuż, tuż…, więc wzięliśmy udział w szkoleniu, z udziałem Ratownika WOPR-u, Pan Piotr uczył nas, jak bezpiecznie korzystać z uroków wakacji nad wodą;

Jeszcze raz pragniemy podziękować Dzieciom – naszym Sówkom za ciężką pracę, wspólną zabawę i za radość, którą nam dawały każdego dnia i Państwu za ten czas razem, za współpracę i pomoc, za uśmiech i żart.

Dziękujemy za piękne upominki i życzymy wszystkiego dobrego na tym kolejnym etapie w życiu

Dzieci i Waszym Drodzy Rodzice!
Jednak zanim wezwie Was pierwszy dzwonek szkolny, to życzymy wspaniałych, słonecznych

i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Wydarzenia kwietniowe u "Sówek":


W kwietniu, dużo się u nas działo…

03.04.2019 - wzięliśmy udział w Koncercie Muzycznym pt. "Zamkowe Zakamarki";

12. 04.2019- wybraliśmy się na warsztaty czytelniczo- plastyczne do Biblioteki Raczyńskich przy ul. Arciszewskiego

17.04.2019 - wzięliśmy udział w uroczystym Śniadanku Wielkanocnym. Nie zapomniał o Nas również Zajączek, który ukrył upominki w ogrodzie przedszkolnym. Radości było co nie miara…

Dziękujemy Zajączkowi, za otrzymane prezenty.

23.04.2019 – pamiętaliśmy o Międzynarodowym Dniu Ziemi; w tym dniu wyszliśmy do naszego parku, żeby wspólnie posprzątać i posegregować odpady, które tam znaleźliśmy. Teraz możemy przyjemnie spędzać czas, w czystym otoczeniu.

25.04.2019 – udaliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Wzięliśmy udział w warsztatach  pt. „Mały Ogrodnik”


Dziękujemy Rodzicom za współpracę, a zwłaszcza mamie Maksa za przygotowanie warsztatów plastycznych „Ozdoby wielkanocne”, mamie Oliwii za Babkę na Wielkanocny stół.


Z pozdrowieniami p. Kamila, p. Asia, p. Ala

Popularne

 •  Piękna Nasza Polska Cała - po raz III w naszym przedszkolu.

    ...

 •  "Magiczna moc bajek"- Międzynarodowy projekt czytelniczy.

    ...

 •  Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

  W dniu 7 listopada odbyła się uroczystość z okazji zbl...

 •  Podziękowanie

    ...

 •  "Znani Polacy w oczach dziecka"- rozstrzygnięcie konkursu

    ...

Najnowsze

 •  Grupa Misie - grudzień 2019

  WYDARZENIA U MISIÓW W GRUDNIU: .12 – nasza Barbórka częstowała nas łakociami...

 •  Grupa Pszczółki - grudzień 2019

  Z...

 •  Grupa Wiewiórki - Grudzień 2019

  Grudzień upłynął Wiewiórkom szybko i aktywnie. Miesiąc rozpoczęliśmy od ubrania naszej pi...

 •  Grupa Kotki - Grudzień 2019

  W grudniu u "Kotków": 03.12.2019- bylismy w Manufakturze Lizaków na ul...

 •  Grupa Motylki - Grudzień 2019

  MOTYLKI W GRUDNIU: 3 GRUDZIEŃ – Wycieczk...grafika