Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

Pszczółki” w lutym:

19.02
. w przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

Po zaprezentowaniu swoich strojów w grupie, zabawie w naszej sali, „Pszczółki” poszły na BAL do sali balowej z innymi grupami. Były tańce, konkursy, balony…..zdjęcia z panem fotografem.

Po południu robiliśmy sobie zdjęcia w naszej foto - budce. Dzień pełen wrażeń.


26.02
– wzięliśmy udział w koncercie muzycznym pt.” Niemiecka natura”

Powoli zbliża się kolejna pora roku – wiosna.

W celu przybliżenia dzieciom „ Wiosny” prosimy o zasilenie wspólnie z nami kącika przyrody, poprzez „ dary” ze spaceru, z domowego ogródka, czy ze sklepu ogrodniczego.

Miło gdyby w kąciku znalazły się: bazie, forsycja, cebulki kwiatów……DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWĄ WSPÓŁPRACĘ :

Pani Dorota, pani Asia, pani Patrycja

Link do galerii

"Pszczółki" w styczniu:


Po długiej przerwie świątecznej dzieci cieszyły się bardzo swoim towarzystwem, wesoło się bawiły.
Czas poświąteczny, to czas przygotowań na spotkanie z Dziadkami z okazji ich święta.
i tak:
22 stycznia: braliśmy udział w koncercie muzycznym pt: " Inspirująca Italia"
24 stycznia : zaprosiliśmy do przedszkola Babcie i Dziadków.
Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły prezenty wraz z życzeniami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Ferie zimowe trwają.
Życzymy wypoczynku i szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Panie : Dorota, Asia, Patrycja

 link do galerii

Z POCZĄTKIEM MIESIĄCA GRUDNIA W NASZEJ SALI ZAGOŚCIŁA CHOINKA.
„ PSZCZÓŁKI” URADOWANE POSTANOWIŁY JĄ SZYBKO UDEKOROWAĆ.
KLEIŁY ŁANCUCHY, WYCIĄGAŁY STARE DEKORACJE, Z POPRZEDNIEGO ROKU….
6 GRUDNIA – PSZCZÓŁKI OCZEKIWAŁY MIKOŁAJA, OD RANA CZYŚCIŁY BUCIKI W SZATNI,
TEGO SAMEGO DNIA, ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI, ORAZ PIERWSZY NASZ WYSTĘP DLA RODZICÓW W TYM ROKU W MIŁEJ, ŚWIĄTECZNEJ ATMOSFERZE,


11 GRUDNIA - BRALISMY UDZIAŁ W KONCERCIE MUZYCZNYM :
„ SWOJSCY SĄSIEDZI”


13 GRUDNIA – ODWIEDZIŁA NAS MAMA FRANKA, CZYTAŁA DZIECIOM BAJKĘ
Z CYKLU: „ BASIA” 

13 grudnia - wycieczka na pocztę i wysłanie listu do Gwiazdora.


19 GRUDNIA - W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ UROCZYSTY OBIAD WIGILIJNY. DZIECI PIĘKNIE UBRANE, PO WSPÓLNYM KOLĘDOWANIU DZIELIŁY SIĘ OPŁATKIEM Z PANIAMI, KOLEGAMI, PRÓBOWAŁY ŚWIĄTECZNYCH POTRAW. TEGO DNIA ODWIEDZIŁ NAS GWIAZDOR I PRZYNIÓSŁ PIĘKNE PREZENTY.


20 GRUDNIA – MAMA MARYSII CZYTAŁA DZIECIOM BAJKĘ ; „ SKARPETY”

BARDZO DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI, GWIAZDOROWI, KOCHANYM RODZICOM ZA WSZYSTKO.W NOWYM ROKU 2020,
ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!!
PANIE: DOROTKA, ASIA, PATRYCJA

link do galerii

W listopadzie  u „Pszczółek”:

W listopadzie poznaliśmy znanego Polaka ze świata literatury:

Juliana Tuwima na przykładzie utworu : „ Rzepka”

Stworzyliśmy krótką inscenizacje do bajki… w atmosferze śmiechu, „ wyciągnęliśmy” rzepkę,

7 listopada braliśmy udział w akademii z okazji Święta Niepodległości, które przygotowała grupa „Kotki”, dzieci śpiewem, tańcem, recytacją wierszy uczciły dzień. Nagrodzono dzieci za udział w konkursie:

 „ Moja miejscowość , mój kraj za sto lat”

13 listopada

w naszym przedszkolu była pani ze straży miejskiej…

Rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa, zarówno w przedszkolu jak i w drodze do przedszkola….

Każdy przedszkolak bezpiecznie przechodził przez „ zebrę” , przypomnieliśmy sobie sygnalizator świetlny i znaczenie odpowiednich kolorów świateł….Za  piękne zachowanie na drodze dostaliśmy upominek…

13  listopada uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt;

„ Polskie pejzaże”

Odwiedziły nas mamy w ramach projektu „ Piątki czytelnicze”

22 listopada odwiedziła nas mam Gerarda

29 listopada odwiedziła nas mama Namira

Bardzo dziękujemy kochanym mamom, zapraszamy rodziców!!!!

Dziękujemy rodzicom za miłą i owocną współpracę.

Pani Dorota, Pani Asia, Pani Patrycja

 

    

Zapraszamy do galerii...

„ PSZCZÓŁKI „ wrzesień :


- Witamy wszystkie dzieci po wakacjach….

- Do naszej grupy doszły nowe dzieci: Kira i Staś.


- 18.09. „ Pszczółki brały udział w koncercie muzycznym : „Paryskie piosenki”- 20.09. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Przedszkolaka.

Dzieci otrzymały drobne prezenty, łakocie, brały udział w różnych zabawach, zajęciach sportowych..- 30.09 obchodziliśmy Dzień Chłopaka w grupie „Pszczółek”

Chłopcy i dziewczynki dostali drobny, słodki poczęstunek.


W tym roku przedszkolnym poznajemy znanych Polaków.

( poetów, sportowców).

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc dla naszych dzieci.

Panie: Dorota, Asia, Patrycja

 

Pszczółki poczuły w końcu wiosnę :)

W ubiegłym miesiącu nasza OLIWKA obchodziła imieninki, a FRANEK, LILKA oraz JULKA urodzinki, z tej okazji zaśpiewaliśmy im "Sto lat", powinszowaliśmy oraz poczęstowaliśmy się pysznościami.. Jeszcze raz wszystkiego NAJLEPSZEGO dla naszych Pszczółek!

8 marca świętowały w naszym Przedszkolu Dziewczynki oraz Panie, ponieważ był Dzień Kobiet. Chłopcy wraz ze swoimi koleżankami zatańczyli do ulubionej piosenki "Ty i ja", obdarowali kwiatkami oraz życzeniami, a na koniec czekał dla wszystkich poczęstunek.
Dziękujemy Rodzicom za pamięć o małych i większych kobietkach oraz za obdarowanie kwiatkami oraz słodkościami.

14 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka- byliśmy ubrani w kolory flagi Irlandii, skąd pochodził św. Patryk. Poznaliśmy symbole tego kraju, porównywaliśmy z naszymi, dowiedzieliśmy się kim był Leprechaun i co lubił robić oraz jak śmiesznie tańczy. Wspólnie wykonaliśmy flagę Irlandii oraz jeden z głównych symboli- koniczynę.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci w barwach Irlandii oraz Rodzicom Majki za wypożyczenie pamiątek z tego kraju.

W ostatnich tygodniach dużo rozmawialiśmy o zbliżającej się nowej porze roku- wiośnie. Wypatrywaliśmy pierwszych jej oznak za oknem i w ogrodzie.. założyliśmy kącik przyrody- małego ogrodnika, o który musimy dbać by był piękny i kolorowy jak nowa pora roku.
Tradycyjnie witaliśmy Wiosenkę i żegnaliśmy mroźną, złą zimę.. Pszczółki za pomocą swoich czarodziejskich różdżek wyprosiły wraz z innymi Przedszkolakami Marzannę..

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Pszczółki w styczniu:

W minionym miesiącu 3 urodzinki obchodziła JOWITKA. Jeszcze raz życzmy wszystkiego najleszego!
W styczniu podziwialiśmy piękny krajobraz mroźnej zimy. Poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu i lodzie. Opowiadaliśmy o zwierzętach i ptakach jak radzą sobie w zimowe dni oraz co możemy zrobić by pomóc małym przyjaciołom przetrwać mroźny czas...
Dzięki pomocy Rodzicom dokarmiamy naszych skrzydlatych przyjaciół. Dziękujemy Rodzicom, za dostarczenie witaminowych kul oraz ziarenek dla głodnych ptaszków. Uwielbiamy obserwować sikorki i wróbelki, które zaglądają do naszego karmnika i zapełniają brzuszki pysznościami.
Pszczółki wykonały samodzielnie zaproszenia dla swoich Kochanych Babć i Dziadków. Zdjęcia z uroczystości będą dostępne w następnym miesiącu.

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cąły album.)

GRUDNIOWY- MAGICZNY CZAS U PSZCZÓŁEK

Grudzień to kolejny wyjątkowy miesiąc, w którym dzieją się czary. Przybywają do nas goście, poznajemy świąteczne tradycje, czasem poprószy za oknem śnieg, jest magicznie, ciepło, rodzinnie, wesoło, kolorowo...

Na początku miesiąca 3 urodzinki obchodzili: JÓZIO, OLUŚ i WOJTUŚ. Chłopaki jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Was!

Po raz pierwszy mieliśmy okazję wspólnie ubrać zielone drzewko. Bombki, łańcuchy, cukierki, orzechy, kolorowe lampki i gwiazda na czubku, a także praca Pszczółek sprawiły, że zwykłe drzewko zmieniło się w piękną świąteczną choinkę.

Gdy nadszedł czas ubrania choinki wiedzieliśmy, że zaczął się niezwykły moment, na który wszyscy czekali... oczekiwanie na Mikołaja. Co dzień wypatrywaliśmy, czy zostawił nam jakieś znaki, wskazówki, że jest tuż, tuż..
Zostawił nam list z zadaniami, które chętnie i dzielnie wykonaliśmy. Czyściliśmy nasze buciki, pokazaliśmy Mikołajowi (który bacznie nas obserwował) jak dbamy o swoje rączki by były czyste.
Pomogliśmy Pani Mikołajowej w ułożeniu obrazków, zaśpiewaliśmy piosenkę o Mikołaju i sprawdzaliśmy czy dalibyśmy radę być tacy szybcy jak Renifery:) Po wszystkich zadaniach szukaliśmy, gdzie Mikołaj zostawił dla nas podarunki... Radości nie było końca!
Nasze Pszczółki stworzyły piękne dekoracje świąteczne, które zostały przeznaczone na Świąteczny Kiermasz.

Ostatni tydzień przed Świętami był bardzo emocjonujący i radosny. Zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców na Świąteczne spotkanie przy choince. Nasze Pszczółki po raz drugi miały możliwość wystąpić przed bliskimi. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i cudnie się bawiliśmy, bo byli z nami Rodzice.
Jeszcze raz dziękujemy Mamie Julki za ogromną pomoc przy organizacji spotkanie, Mamie Witka i Namira za zakup owoców oraz obecnym Rodzicom za znalezienie czasu i chęć spotkania się z nami oraz spędzenie czasu ze swoimi kochanymi Dziećmi.

W grudniu mieliśmy okazję spotkać się z Panią Marceliną, która zaprosiła nas do zabaw z językiem angielskim. Pszczółkom bardzo się podobało i już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań.

Pszczółki pierwszy raz wzięły udział w przedstawieniu pt.„Tajemnica świątecznych prezentów”. Były bardzo zaciekawione i zaangażowane w całą sztukę. Trójka naszych Pszczół: Amelka, Michał i Alex pomogli osobiście wykonać zadanie, które przygotowały zabawki.

Przedszkolna Wigilia to wyjątkowy czas... oczekiwanie na Gwiazdora, ale także wspólne
kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, a także poznanie tradycji Bożonarodzeniowych... Kochany Gwiazdorek obdarował nas prezentami. Byliśmy bardzo dzielni i podziękowaliśmy naszym gościom za przybycie piosenką, kolędą i ciasteczkami:)

Wszystkim naszym Pszczółkom oraz Rodzicom życzymy dużo ciepła rodzinnego, zdrowia, radości, spokoju, cudnych chwil spędzonych razem, bogatego Gwiazdorka. A na nadchodzący Nowy Rok spełnienia wielu marzeń, zdobywania niemożliwego oraz znalezienia czasu dla najbliższych:)

Życzą:
Pani Agnieszka, Pani Dorotka i Pani Zuza

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

LISTOPAD U PSZCZÓŁEK

Ach... cóż to był za miesiąc! Bardzo pracowity, bardzo szczególny i bardzo atrakcyjny dla naszych
kochanych Pszczółek.

 • W minionym miesiącu swoje 3 urodzinki obchodzili- GERARD, OLIWKA i MARYSIA! Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Listopad zaczęliśmy od poważnego tematu- rozmawialiśmy o naszym cudnym kraju. Poznaliśmy barwy naszej flagi, czym jest godło oraz co na nim widnieje, słuchaliśmy brzmienia naszego hymnu- ważnego utworu dla każdego Polaka, a co najważniejsze- mimo, że jesteśmy maluchami razem z kolegami z grupy „Żabki” również świętowaliśmy z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wykonaliśmy piękne rozetki, flagi, a także nauczyliśmy się fragmentu piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, którą bardzo lubimy.
 • Mimo, że pogoda za oknem znacznie się zmieniła, liście znikają z drzew, dni są krótsze i chłodniejsze, szybko robi się ciemno.. naszym Pszczółkom to niestraszne.. wiemy, że jesienią to normalna sprawa. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Rodziny Wiewiórek w naszym pięknym parku. Niestety nie udało nam się spotkać żadnego zwierzątka.. ale byliśmy z siebie zadowoleni, bo pierwszy raz wybraliśmy się poza teren naszego przedszkola i ślicznie chodziliśmy z naszym wężem.
 • Przez bardzo długi czas przygotowywaliśmy się do niezwykle ważnego wydarzenia- jakim jest Pasowanie na Przedszkolaka. Ćwiczyliśmy teksty piosenek, układy taneczne, własnoręcznie wykonaliśmy zaproszenia dla naszych Rodziców, chcieliśmy pokazać jak dużo już potrafimy. Pierwszy raz braliśmy udział w tak ważnej uroczystości- pojawiło się mnóstwo gości- nasi kochani Rodzice, rodzeństwo, Pani Dyrektor oraz Pani Rytmiczka. Koledzy z najstarszej grupy „Misiów” odśpiewali nasz przedszkolny hymn, a Pani Dyrektor za sprawą czarodziejskiej kredki włączyła nas do grona prawdziwych Przedszkolaków. Byliśmy tacy dzielni i szczęśliwi!
 • Pod koniec miesiąca obchodziliśmy jeszcze jedno święto- Dzień Pluszowego Misia. Zabaw z naszymi ukochanymi przytulankami nie było końca.. za pięknie wykonane zadania otrzymaliśmy dyplomy i pyszne misie lubisie. A podczas odpoczynku nie jeden miś słodko spał ze swoją Pszczółką:)
(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)

Popularne

 •  "Magiczna moc bajek"- Międzynarodowy projekt czytelniczy.

    ...

 •  Piękna Nasza Polska Cała - po raz III w naszym przedszkolu.

    ...

 •  Dzień Niepodległości w naszym Przedszkolu

  W dniu 7 listopada odbyła się uroczystość z okazji zbl...

 •  Podziękowanie

    ...

 •  "Znani Polacy w oczach dziecka"- rozstrzygnięcie konkursu

    ...grafika

Najnowsze

 •  Jadłospis 28- 02.10. 2020r

    ...

 •  Jadłospis 21.09 - 25.09.2020

  ...

 •  Jadłospis 14.09 - 18.09.2020r

  ...

 •  Jadłospis 01-04 wrzesień 2020r

  ...

 •  Aktualizacja zarządzenia dyrektora- Procedura bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19

  ...

 •  30.06.2020

  ZAPRASZAMY DZISIAJ WSZYSTKIE...

 •  30.06.2020

  Dzień dobry dzieci....

 •  29.06.2020

    ...